• یکشنبه / ۲۸ آذر ۱۳۹۵ / ۱۳:۳۷
  • دسته‌بندی: فوتبال، فوتسال
  • کد خبر: 95092817100
  • منبع : فدراسیون فوتبال

از همکاری با کشورهای صاحب فوتبال تا ادامه مذاکرات با آدیداس

آخرین برنامه‌های فدراسیون فوتبال از زبان ساکت

محمدرضا ساکت

رییس سازمان تیم های ملی گفت‌: در حوزه ی تیم های ملی، تمرکزمان بر روی کمپ تیم ملی است و تاسیسات مورد نیاز را با همکاری و هماهنگی بخشهای مختلف فراهم می کنیم.

به‌ گزارش ‌ایسنا، محمدرضا ساکت درباره جلسه هماهنگی اختصاصی سازمان تیم‌های ملی با مسئولان کمیته‌های جوانان و فنی و توسعه گفت: در ابتدای جلسه موضوعاتی که قرار است در جلسه کمیته فنی کنفدراسیون فوتبال آسیا به بحث گذاشته شود، توسط محصص مطرح و در این باره نظرات کمیته جوانان و سازمان‌ تیم‌های ملی گرفته شد.

او گفت: این جلسه هفت ژانویه در کشور ژاپن برگزار می‌شود و موضوعاتی مانند مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها، مدرسان فوتبال، وقت اضافه در فوتبال جوانان ونوجوانان، مدارک مربیان غیر آسیایی، بازی‌های زیر ۱۶ و ۱۹ سال، آموزش قوانین در فوتبال، آموزش‌های مربوط به جلوگیری از تقلب، ایجاد روحیه مستقل ورزشی، دوپینگ وارتقای کیفیت فوتبال و زمان فوتبال بحث خواهد شد.

ساکت ادامه داد: در ادامه طرح استعدادیابی فوتبال که توسط معینی، رییس کمیته جوانان تدوین شده و توسط رییس فدراسیون، دبیرکل و نایب رییس فدراسیون تصویب شده، جزییات و نحوه اجرای آن مورد بحث و ارزیابی‌های ویژه قرار گرفت. در طرح استعدادیابی مذکور که قرار است در سراسر کشور اجرا شود هیات‌های استان‌ها، نقش مهمی را دارند. در این ارتباط کمیته جوانان، دستورالعمل‌های مرتبط را به شکل مدون تهیه و اعلام خواهد کرد.

مشاور رییس فدراسیون در مورد آموزش دروازه‌بانی و فراگیر کردن آکادمی دروازه‌بانی، گفت‌: در این مورد بحث کلی انجام پذیرفته و در نهایت مقرر شد برنامه‌ریزی‌های لازم توسط کمیته جوانان انجام و در جلسات بعدی کارگروه نیز پیگیری و مطرح شود.

وی اضافه کرد: درباره میزبانی مسابقات مقدماتی جوانان و نوجوانان آتی که در سال ۲۰۱۷ برگزار می‌شود، بحث و قرار شد در مورد میزبانی مرحله نهایی در زمره درخواست‌کنندگان باشیم و از طریق کمیته‌های جوانان، بین الملل و دبیرکل زمینه میزبانی در حال فراهم شدن است.

ساکت در ادامه گفت: تاکنون هشت جلسه مهم و کاربردی در حوزه ارتقا و توسعه فوتبال در قالب این کارگروه انجام شده و اعضا باجدیت در جلسات حاضر می‌شوند. در برخی از این جلسات رییس، دبیرکل و نایب رییس نیز حضور دارند. این جلسه مورد به مورد با دستور کار پیش رفته و این موضوع به تشکیل تیم، استعدادیابی، ارتقاء کیفیت آکادمی‌ها، کاربردی تر شدن جشنواره های نونهالان زیر ۱۲ سال دختر و پسر کمک شایانی کرده است. همچنین ارتقاء کمی و کیفی تیم های پایه کشور و تشکیل تیم های زیر ۱۹،۱۶،۱۳ و ۲۲ در دستور کار قرار گرفته است تا با تشکیل جلسه کمیته فنی به تصمیم گیری های نهایی در این بخش برسیم.

ساکت در ادامه تصریح کرد: رویکرد فدراسیون، گسترش بین‌المللی در ارتباط با فدراسیون‌های مختلف دنیاست. در طول یک ماه گذشته شاهد بودید انعقاد تفاهم با فدراسیون فوتبال کشور هلند، در راستای بهره‌وری‌های نرم‌افزاری، آموزشی و فنی و فوتبال  پایه و همکاری‌های متقابل در این حوزه بوده و در این هفته نیز تفاهم‌نامه‌ای با فدراسیون فوتبال کشور ارمنستان منعقد شد. جا دارد از دکتر سجادی، سفیر پرتلاش ایران در ارمنستان و همکاران وی، شاه حسینی و سلبی صمیمانه تشکر کنم که زمینه انعقاد تفاهم نامه را فراهم کردند. رویکرد این تفاهم نامه بیشتر بحث سخت افزاری است و با هدف ایجاد یک بستر مناسب برای اردوهای تیم‌های مختلف ملی ایران برای آقایان و بانوان در فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی قرار است همکاری‌های مختلفی صورت بگیرد. ضمن این که بحث کمک به فوتسال و فوتبال ساحلی ملی ارمنستان از مهمترین برنامه‌های ماست.

رییس سازمان تیم‌های ملی گفت‌: این نگاه الان در فدراسیون فوتبال وجود دارد و با دستور مهدی تاج، کمیته بین‌الملل موظف شد با تعیین یک مسئول ویژه برای پیگیری تفاهم‌نامه‌های موجود در فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیون‌های کشورهای مختلف مثل ژاپن، ایتالیا، هلند، ارمنستان و کشورهایی که قبلا تفاهم نامه منعقد شده و نیز گسترش انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها برای کاربردی‌ و اجرایی‌تر شدن و بهره‌مندی‌های مناسب از آنها تلاش کند.

وی در ادامه بیان کرد: در فروردین ۱۳۹۶، رییس فدراسیون فوتبال ارمنستان و همکارانشان، میهمان فدراسیون فوتبال ایران هستند و از بعضی از استانها و یکی از مسابقات لیگ دیدن خواهند کرد.

ساکت ادامه داد: در حوزه تیم‌های ملی، تمرکزمان بر روی کمپ تیم‌های  ملی است و تاسیسات مورد نیاز را با همکاری و هماهنگی بخش‌های مختلف فراهم و دیدگاه ها و الگوهای کادر فنی تیم فوتبال بخصوص ایده های کارلوس کی‌روش مدون شده و در اختیار تیم‌های ملی قرار گرفته و در حال حاضر به طور جدی بخش به بخش اجرا و تکمیل خواهد شد تا کمپ در خور شان ایران داشته باشیم. کماکان یکی از مشکلات بزرگ ما، زمین چمن است که در حال رفع معایب آن هستیم. در جلساتی که با مسئولان شهرداری منطقه ۲۲ داشتیم درخواست کردیم در ساخت و تکمیل زمین شماره دو تسریع کنند که در این زمینه دکتر مولایی شهردار منطقه ۲۲ قول مساعد داد و همکارانشان درحال پیگیری موضوع هستند که بتوانند هر چه سریع‌تر این پروژه را به پایان برسانند.

وی درخصوص زمین شماره دو نیز گفت‌: زمین شماره دو به لحاظ زیر ساخت بطور کامل زه کشی و بالغ بر یک متر و نیم لایه‌های سطح شامل شن، ماسه، ریگ ، لوله‌های زهکش، فواره‌ها و برق کشی کف زمین انجام شده و ما در مرحله هیتینگ هستیم. زمین شماره یک هم در دستور ریاست فدراسیون قرار گرفته و این پروژه هم در حال برنامه ریزی است تا اتفاقات مثبتی بیفتد. از دیگر اقدامات آن مجموعه، سالن‌های بدنسازی، استخر و مجموعه‌های ذیربط است که در حال تکمیل و اجرا است و کمک می‌کند تا ما یک مجموعه مناسب داشته باشیم.

مشاور رییس فدراسیون در مورد تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان، اضافه کرد: خوشبختانه  تعامل بسیار خوبی بین کادر تیم‌های  ملی جوانان و نوجوانان وجود دارد و بخش‌های مختلف فدراسیون مثل کمیته جوانان و سازمان تیم های ملی در تلاشند تا این عزیزان بتوانند برنامه های آماده سازی خود را با قوت برای حضور در جام جهانی پیش ببرند. خوشحالیم که تیم ملی فوتسال هم در رده‌های سنی بزرگسالان و زیر ۲۰ سال فعالیت خود را آغاز کرده و در این زمینه استعدادیابی های خوبی صورت گرفته است.

وی افزود: امیرحسین پیروانی به طور خاص با کادر بسیار فعالش کل استعدادهای رده جوانان را در کشور رصد می‌کنند و عباس چمنیان  هم این کار را انجام می‌دهد و به دنبال این هستند که هیچ استعدادی از نظرشان دور نماند. همین اتفاق در فوتسال نیز دارد رخ می‌دهد و در بخش فوتبال ساحلی هم در این مورد فعالیت‌های خوبی رخ داده است. اردوهای آماده‌سازی این تیم آغاز شده که جا دارد از استان‌هایی هم که در این قالب به ما کمک می‌کنند تشکر کنم و درخواست ما از استانها این است که در بخش فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی همکاری کنند و زمینه برگزاری اردوهای تیم ملی را فراهم کنند.

ساکت در مورد فوتبال بانوان در ادامه، خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز جلسات متمرکز و مستمری بین کمیته‌های فنی و توسعه، جوانان و سازمان تیم های ملی با حضور دکتر صوفی زاده، سرپرست کمیته بانوان برگزار می‌شود تا دیدگاه‌های فنی مورد بحث و ارزیابی قرار گیرد. به‌ هر حال با توجه به این که بیش از یک دهه از فعالیت و حضور قدرتمند و فنی فوتبال و فوتسال بانوان می گذرد، این تیم‌ها مورد توجه هستند و در همین قالب هم همکاری‌هایی بین سازمان تیم‌های ملی، کمیته‌های بانوان، فوتسال، فوتبال ساحلی، جوانان و همچنین کمیته فنی و توسعه با توجه به تاکیدها و سفارش‌های مکرر ریاست فدراسیون و هیات رییسه فدراسیون  وجود دارد و برنامه ها در حال جلو رفتن هستند.

رییس سازمان تیم‌های ملی در پایان در مورد تامین البسه تیم‌های ملی گفت‌: کلیه نیازمندی‌های البسه تیم های ملی تا سال ۱۳۹۶ استخراج و جزء به جزء آن به کمیته اقتصادی ارسال شده تا به موقع از نیازمندی‌های تیم‌ها با خبر باشیم. خوشبختانه پروژه ارتباط با آدیداس هم که سازمان تیم های ملی از چند ماه پیش استارت آن را زده بود و توانسته بود بخشی از نیاز تیم بزرگسالان را نیز تامین کند، با حضور تاج و عابدینی درکشورآلمان وارد مرحله ای گسترده تر و عمیق تر شده که ادامه مذاکرات و جلسات با آدیداس به صورت مستقیم در حال پیگیری است.

انتهای پیام

  • در زمینه انتشار نظرات مخاطبان رعایت چند مورد ضروری است:
  • -لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • -«ایسنا» مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبان است.
  • - ایسنا از انتشار نظراتی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های دین مبین اسلام باشد معذور است.
  • - نظرات پس از تأیید مدیر بخش مربوطه منتشر می‌شود.

نظرات

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.