• علي خرم

  حسن‌نیت اروپا و بازی روسیه

  اجلاس سران 28 کشور اتحادیه اروپا در بلغارستان به نتیجه قابل‌توجهی رسید که هم برای اروپا و هم برای ایران ارزشمند بود.

 • آندرانیک تیموریان

  «آندو» سکوتش را شکست

  چهار سال پیش در چنین روزهایی داشت آماده می‌شد تا دومین جام‌جهانی متوالی خود را به همراه تیم‌ملی فوتبال ایران تجربه کند؛ اما این روزها شباهتی با «آندوی» چهار سال پیش ندارد.

 • دستگیری یکی از معروف‌ترین اراذل و اوباش سطح یک تهران و کشور

  گفت‌وگو با شرور معروف پایتخت و شاخ اینستا

  قدرت‌نمایی‌هایش در اینستاگرام، خالکوبی‌های عجیب روی بدنش، ١٤ بار حبس و چندین‌سال درگیری‌های خونین، سرانجام او را به یک قاتل تبدیل کرد؛ شروری که از ١٧ ‌سال پیش تا الان سلاح به دست با قلدری در محله‌های مختلف تهران و کرج قدرت‌نمایی می‌کرد و به خاطر فیلم قلدری‌هایش به شاخ اینستا تبدیل شده بود.

 • روزنامه

  صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه

  اتحادیه اروپا برای حفظ برجام مقابل آمریکا می‌ایستد، روحانی: مردم به عقب برنمی‌گردند، ظهور حلقه‌های جدید ارزی، گردشگری؛ نفت فردای ایران و توئیتر را آزاد کنید از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.

 • پژو

  روزنامه دولت: خودروسازان اروپایی ماندگار شدند

  روزنامه دولت به نقل از «منابع مطلع و آگاه»، اطمینان داده است که با وجود خروج آمریکا از برجام، خودروسازان اروپایی در ایران می‌مانند.

 • حسین موسویان

  تحلیل مذاکره‌کننده سابق هسته‌ای از اقدام آمریکا

  بدعهدی‌های قابل انتظار امریکا و تهدیدات تکراری این کشور در عصر ترامپ دستمایه نگرانی‌ها از فروپاشی توافق هسته‌ای شده است؛ رویدادی که عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران و استاد کنونی دانشگاه پرینستون معتقد است بیش از آنکه تهدیدی برای منافع ملی ایران باشد به مثابه فرصتی است که دولتمردان جمهوری اسلامی باید از آن برای منزوی کردن امریکا بهره ببرند.

 • حضور ولی الله سیف در خبرگزاری ایسنا

  یک اقتصاددان مطرح کرد:

  «کودتای اقتصادی» با حمله به رئیس بانک مرکزی

  در میان اصحاب رسانه و صاحبنظران اقتصادی در سال‌های اخیر یکی از افرادی که مواضع متفاوتی نسبت به رئیس کل بانک مرکزی اتخاذ کرده "سیف‌الله یزدانی" است. وی در همان هفته‌ای که نسبت به سیاست ارزی بانک مرکزی دفاع می‌کند در مقاله‌ای از منتقدین وی گلایه کرده، وی را به ماندن در پست ریاست کلی بانک مرکزی تشویق می‌کند.

 • چگونه هم روزه بگیریم، هم ورزش کنیم؟

  وقتی ماه رمضان از راه می‌رسد بسیاری از ورزشکاران در باره تداوم برنامه‌های تمرینی و تغذیه‌ای شان در این ماه دچار سردرگمی می‌شوند. از طرفی به دلیل افت آمادگی بدنی نمی‌توانند در ماه رمضان، ورزش را کنار بگذارند و از طرفی نمی‌خواهند لذت معنوی ناشی از روزه داری را از دست بدهند.

 • image.png

  روزی که امجدیه و تهران و ایران منفجر شد!

  امروز ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ پیوند فوتبال و سیاست در ایران یا تغییر نگاه منفی نیروهای انقلابی و سیاسی در ایران به مقولۀ فوتبال، ۵۰ ساله می‌شود.

 • image.png

  «مصدق جدید» در چه حال است؟

  «مستقیم، مصدق.» راننده می‌زند روی ترمز: «مصدق؟ نداریم.» ماشین‌ها راه آمبولانسی را در بلوار میرداماد به سمت ولیعصر سد کرده‌اند و راننده چشم‌هایش را تنگ می‌کند و مطمئن‌تر از پیش می‌گوید: «نه، مصدق نداریم.»

 • اتوبوس روحانی و کوهی که ریزش کرده است

  راننده اتوبوسی برای رسیدن به مقصد دو راه پیش روی خود داشت. یک راه خاکی و پر از سنگلاخ و دیگری مسیری خوش‌منظره و صاف. راننده تصمیم گرفت مسیر دوم را انتخاب کند؛ مسیری که هم خود در آن راحت باشد هم مسافران.

 • پدر اسیدپاش، پای چوبه دار

  حکم اعدام مردی که روی همسر خود و دو دختر خردسالش در یکی از روستاهای شهر بم اسید پاشیده بود، در دیوان‌عالی کشور تائید شد. او در حالی در آستانه مجازات قرار گرفته که همسرش بر اثر عوارض ناشی از اسیدپاشی جان باخت.

 • بازگشت به استراتژی هسته‌ای دلواپسان؟

  توافق برجام پیروزی بزرگی برای مردم ایران است و خواهد بود، چراکه بدون تداوم بحران و تنش و تحریم، سبب اخذ پروانه بین‌المللی فعالیت هسته‌ای و کسب منزلت در میان کشورهای صاحب دانش و صنعت هسته‌ای شد.

 • آل کاپون.jpg

  ظهور و سقوط گنگسترهای بزرگ، از خیابان تا سینما

  حتماً چیزهایی درباره‌ی مافیا به گوشتان خورده. اگر اهل سینما باشید لابد با فیلم «پدرخوانده» هم آشنایی دارید. حالا همه‌ی آنها را فراموش کنید. صحبت نه از شایعات و تخیلات است نه از داستان‌پردازی‌های سینمایی. صحبت از گنگسترهای واقعی است؛ آدم‌های تبهکاری که هم دنیای اطرافشان را دگرگون کردند هم عالم سینما را.

 • بازی خطرناک با تقسیمات کشوری

  یکی از جاهایی که می‌توان خطر گسیختگی نظم حقوقی کشور را دید، شکل و شیوه بهره‌برداری منفعت‌طلبانه و غیراصولی از قانون از سوی قدرت‌مداران است. کشاندن بازی قدرت به قلمرو «سرزمین» از نمونه‌های مهم این شیوه‌هاست که باید بسیار از آن ترسید و گریخت و گاهی در موضوعاتی مانند بعضی طرح‌های انتقال آب یا بعضی تقسیمات کشوری مشاهده می‌شود.

 • حضور ولی الله سیف در خبرگزاری ایسنا

  پیام مخالفان سیف برای مدیران بعدی!

  مجلس در هفته گذشته، اصلاح «قانون مبارزه با پول‌شویی» را با هدف تغییراتی در چند تبصره آن، یک‌ بار دیگر به صحن علنی کشاند و فرصتی برای نقد موافقان و مخالفانی فراهم کرد که سال گذشته به تفصیل درباره آن سخن راندند.

 • سعيد حجاريان

  برای روحانی چه خوابی دیده‌اند؟

  یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید: کابینه «نظامی» یا «نیمه نظامی- نیمه روحانی» نمی‌تواند گشایشی در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی به وجود بیاورد و حتی شاید وضعیت را حادتر از امروز کند.

 • جنین

  بازار داغ رحم اجاره‌ای از ٢٥ تا ٤٠ میلیون تومان

  داشتن فرزند موضوعی است که برای بعضی از خانواده‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. خانواده‌ها حاضرند از انواع داروها استفاده کنند، به مدت طولانی زیر نظر پزشک باشند و... تا بتوانند کودکی را به دنیا بیاورند.

 • روزنامه

  صفحه نخست روزنامه‌های شنبه

  رهبر انقلاب: آزادی فلسطین سنت الهی است، ۶ ابتکار روحانی برای فلسطین، استاد آزادگی و اخلاق؛ خداحافظ! آغاز انسداد تحریم‌ها و بازار داغ رحم اجاره‌ای از ۲۵ تا ۴۰ میلیون تومان از جمله عناوین صفحه اول روزنامه‌های امروز کشورند.

 • تمرین تیم ملی فوتبال

  انتقاد می کنم، پس هستم!

  اگر فکر می‌کنید در فاصله تنها ۲۷روز تا آغاز رقابت‌های جام جهانی، همه فوتبال ایران ید واحد شده‌اند برای حمایت از تیم ملی اشتباه می‌کنید. برای ادعای‌مان هم یک نمونه تازه داریم؛ مجید نامجو مطلق. او با فراموشی همه مشکلات این روزهای تیم ملی صحبت‌های تندی را علیه تیم ملی، برخی بازیکنان و کی‌روش مطرح کرده و جالب اینکه گفته الان وقت انتقاد نیست!‌

 • دوست دارم خرافاتی باشم و ...

  حدود یک ماه دیگر جام جهانی روسیه آغاز می‌شود. همه نگاه‌ها به توپ گردی است که در سرزمین تزارها به چرخش درمی‌آید. شاید قرار است در این بزم جهانی، ایران نقش ویژه‌ای بازی کند.

 • صادق زیباکلام

  چند نکته دربارۀ پیش‌بینی انتخاباتی زیباکلام

  با نگاه مثبت می‌توان این برداشت را داشت که زیباکلام می‌خواهد هشدار دهد در انتخابات بعدی رأی «نه» الزاما در قالب یک نام تأییدشده جلوه نمی‌کند و شاید با نیامدن خود را نشان دهد اما همه چیز به فرجام برجام و سه‌سال آتی بستگی دارد.

 • حمیدرضا ترقی

  حمیدرضا ترقی:

  جنازه شهرری متعلق به رضاشاه نبود

  «اولا که جنازه اصلا در زمان فرار شاه از کشور خارج شده و در کشور نیست. ثانیاً همان زمان که خواستند دفنش کنند از حالت مومیایی آن را درآوردند و با سبک و سیاق اسلامی دفنش کردند و اینها سند تاریخی دارد. لذا این حرف‌ها ساختگی است.»

 • دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و الجزیره امارات

  اختلاف سیدجلال و پرسپولیس سر پول فیفا؟

  روزنامه خبر ورزشی نوشت: سیدجلال حسینی با باشگاه پرسپولیس بر سر یک موضوع به اختلاف خورده است.

 • عبور ایران و اروپا از آمریکا

  با خروج ترامپ از برجام، نقش اروپا در حفظ توافق برجسته شده است. به‌همین خاطر، گمانه‌زنی‌ها در مورد «نیت واقعی اروپا» و رویکرد نهایی آن نیز در رسانه‌های داخلی شدت گرفته است.

 • کم‌خواب‌های مشهور جهان را بشناسید

  چرا بعضی از افراد علاقه‌مند به شب‌زنده‌داری‌اند و شب را برای لذت بردن از زندگی انتخاب می‌کنند؟

 • پزشکی که رکورددار جلب رضایت اهداء عضو است

  من ١١‌سال رضایت‌گیری کردم و بیشتر فعالیتم در بیمارستان مسیح دانشوری بود. در این ١١سال، در رضایت‌گیری ١٥٠٠ خانواده نقش داشتم. یک زمانی خودم رضایت‌گیر بودم و شرایط برای خانواده‌ام خیلی سخت بود. صبح تا شب و شب تا صبح، با تلفن صحبت می‌کردم، به‌ طوری که همسرم اتاق کارم را آکوستیک کرده بود تا صدای من بیرون نرود. الان وضع بهتر شده است، چون دیگر رضایت‌گیرها را آموزش می‌دهم و مسئول آنها هستم.

 • عباس عبدی

  عباس عبدی:

  فیلترینگ، خوردن چوب و پیاز با یکدیگر است!

  اگر به پیش از انقلاب نقب بزنیم، به یاد می‌آوریم که بسیاری از نیروهای منتقد آن رژیم مدعی بودند که اگر روزانه یک ساعت رادیو یا تلویزیون در اختیار آنان باشد، به لحاظ تولید محتوای مفید چه محشری راه خواهند انداخت. البته این ادعا در آن رژیم پذیرفتنی بود، زیرا رژیمی که اجازه دسترسی آزاد به رسانه‌ها را برای همه فراهم نکند، به‌نوعی پیشاپیش تفوق و برتری مخالفان و منتقدان یا شکست خود را پذیرفته است. فقط باید منتظر زمان بود تا آزمون کنیم که آیا منتقدان چنان‌که مدعی هستند، دستان پُری دارند، یا آنان هم دستشان خالی است؟

 • image.png

  وضع پیام‌رسان‌های داخلی به روایت مسئولانشان

  با فیلتر تلگرام به‌نظر می‌رسد بازار پیام رسان‌های داخلی نیز تا حدودی داغ شده است.

 • مردم آمریکا را نرنجانیم

  مردمانی که در قرن‌های ۱۷ و ۱۸ میلادی عمدتا از اروپا به قاره جدید مهاجرت کردند، پس از استقرار کامل و آغاز بهره‌وری از سرزمینی حاصلخیز، متوجه اهمیت این سرزمین شدند و پس از چندین دهه مبارزه با دولت استعمارگر انگلیس، استقلال خود را در سال ۱۷۷۶ به دست آوردند.