خبری

 • مراسم ثبت جهانی چوگان

  رونمایی از سند ثبت چوگان به نام ایران

  برنا قاسمی

  مراسم رونمایی از سند ثبت جهانی چوگان به نام ایران در سازمان جهانی یونسکو با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش، علی اصغر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش، عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی وزارت ورزش و تعدادی دیگر از مسئولان و علاقمندان به چوگان در باشگاه قصر فیروزه تهران برگزار شد.

 • مراسم بزرگداشت هفتاد و یکمین سالروز استقلال پاکستان

  مراسم بزرگداشت هفتاد و یکمین سالروز استقلال پاکستان

  شیما مسجدی

  مراسم سالروز استقلال پاکستان سه شنبه ۲۳ مرداد با حضور رفعت مسعود اولین سفیر زن پاکستانی در ایران در محل سفارت پاکستان برگزار شد. رفعت مسعود سفیر جدید پاکستان در تهران طی سخنانی در این مراسم اظهار کرد: دموکراسی در پاکستان در جریان است و رو به بهبودی پیش می‌رود.

 • بارش شهابی برساوشی در اطراف روستای وفس در ۱۵ کیلومتری شهر کمیجان

  بارش شهابی برساوشی

  بارش شهابی برساوشی یکی از مهم‌ترین بارش‌های شهابی سالیانه است. این بارش شهابی از تودهٔ ذرّات برجای‌مانده از دنباله‌دار سوئیفت‌تاتل به وجود می‌آید و معمولاً از بیست و هفتم تیر تا سوم شهریور فعال است. اوج این بارش شهابی معمولاً هرساله ۲۱ تا ۲۲ مرداد است. کانون این بارش در صورت فلکی ذات الکرسی و در نزدیکی مرز آن با صورت فلکی پرساوش واقع شده‌است. این تصاویر در اطراف روستای وَِفس در پانزده کیلومتری شهر کمیجان و همچنین ارتفاعات سد شهرچای ارومیه و همدان عکاسی شده‌اند.

 • سومین طرح دستگیری سارقان سطح شهر تهران

  سومین طرح دستگیری سارقان سطح شهر تهران

  علی تقوی

  سومین طرح دستگیری سارقان سطح شهر تهران، سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ در مقر پلیس آگاهی تهران به مرحله اجرا درآمد. سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۱۴۷ سارق، جاعل و کلاهبردار در عملیات پلیس آگاهی خبر داد.

ایران

 • برداشت «سیب زمینی»

  داستان «سیب زمینی»، از کاشت تا برداشت

  پوریا پاکیزه

  سیب‌زمینی یکی از مهمترین منابع غذایی دنیا محسوب می‌شود و در تامین غذای جامعه نقش مهمی دارد. برابر آمار سازمان جهانی خوار و بار، سالانه ۲۳ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی در جهان زیر کشت این محصول قرار گرفته است و افزون بر ۳۱۰ میلیون تن محصول از آن برداشت می‌شود که سهم ایران از این مقدار ۱۸۵ هزار هکتار سطح زیر کشت و افزون بر ۵ میلیون تن تولید است. در استان همدان به عنوان یکی از مناطق عمده کشت سیب زمینی،سالانه از ۲۲ هزار تا ۲۶ هزار هکتار سیب زمینی کشت می‌شود.

 • «سد فرخی» - خراسان جنوبی